Marokko stelt zich kandidaat voor organisatie WK 2026

Ahannach maakt droomtransfer naar Premier League
donderdag, 10 augustus 2017, 11:32
Video: Doelpunt Hakim Ziyech vs Heracles
zaterdag, 12 augustus 2017, 22:14
Bekijk alles

Marokko heeft zich officieel gemeld bij de wereldvoetbalbond FIFA ter organisatie van WK2026. De Marokkaanse voetbalbond meldt dat vanmiddag. Faouzi Lakjaa maakte vorige maand bekend dat de Marokkaanse voetbalbond rond 11 augustus naar buiten zou treden over een eventuele gooi naar de organisatie van het WK2026.

Tot op heden dient Marokko het op te nemen tegen een gezamenlijke bid van de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Marokko heeft zich vier keer eerder kandidaat gesteld om het WK te organiseren. Namelijk voor het WK van 1994, 1998, 2006 en 2010. Voor het WK van 2010 verloor Marokko nipt (bleek later onterecht) van Zuid-Afrika.

Vandaag is tevens de deadline voor andere landen om zich beschikbaar te stellen voor het mondiaal eindtoernooi. Op 13 juni 2018 zal bekend worden gemaakt waar het WK van 2026 zal worden georganiseerd.