De wereldvoetbalbond FIFA heeft het nationaal elftal van Mali en de clubs uit het land uitgesloten van al het voetbal, vanwege politieke interventie. Het nationaal elftal van Mali is daarmee ook gediskwalificeerd voor de WK 2018 kwalificatie.
Het ministerie van Sport heeft kortgeleden de gehele Malinese voetbalbond ontslagen. Interventies vanuit de regering zijn bij de FIFA verboden en worden bestraft met de hoogst mogelijke straf. De sancties gaan in per 17 maart 2017.
Marokko zou in augustus tweemaal aantreden tegen Mali. Door de diskwalificatie, worden de uitslagen van het Afrikaans land tegen Gabon en Ivoorkust weggestreept. Daardoor staat Marokko tijdelijk met twee punten (één wedstrijd meer dan Ivoorkust en Gabon) bovenaan poule C.