Geen feest na punt tegen Brazilië: Ouahbi ziet groeiende ambities



Bondscoach Mohamed Ouahbi ziet in de reactie van zijn spelers na het gelijkspel tegen Brazilië een bewijs van de groeiende ambities van Marokko op het WK voetbal. De Atlasleeuwen speelden zaterdag in hun eerste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen de Zuid-Amerikanen.

"Om eerlijk te zijn kan ik mijn gevoelens op dit moment moeilijk beschrijven. Ik vind geen exacte woorden voor wat ik voel", zei Ouahbi na afloop. "Ik ben trots op wat de spelers hebben laten zien, trots op hun reactie tijdens de wedstrijd en trots op hun prestaties op het veld. Ik ben zeer tevreden over hun optreden."

Toch vond de Marokkaanse bondscoach dat zijn ploeg meer uit de wedstrijd had kunnen halen. "Tegelijkertijd denk ik dat we deze wedstrijd hadden kunnen winnen. Maar we moeten dit resultaat accepteren, want dat is voetbal. We moeten genoegen nemen met het gelijkspel en vooruit blijven kijken."

Volgens Ouahbi zegt vooral de sfeer in de kleedkamer veel over de ontwikkeling die zijn elftal heeft doorgemaakt. "Ik zou het geen teleurstelling noemen, en dat is ook wat ik tegen de spelers heb gezegd. Maar ik ben ook tevreden over iets anders. Toen ik de kleedkamer binnenkwam, zag ik geen euforie. Ik hoorde geen gezangen, geen liedjes en ik zag geen spelers dansen of vieren omdat we gelijk hadden gespeeld tegen Brazilië."

De coach ziet daarin een teken dat de verwachtingen binnen de selectie zijn veranderd. "Marokko heeft een ander niveau bereikt en daar moeten we verantwoordelijkheid voor nemen. We moeten elke wedstrijd ingaan met als enige doel om te winnen, ongeacht wie de tegenstander is. Daarom moeten we de positieve punten meenemen, enkele zaken verbeteren en in de volgende wedstrijd nog sterker voor de dag komen."

Marokko kwam tegen Brazilië op voorsprong via Ismael Saibari, die in de 21e minuut scoorde. Vinícius Júnior maakte later gelijk. Het duel was de enige wedstrijd in de openingsronde van het WK waarin twee landen uit de top tien van de wereldranglijst tegenover elkaar stonden.

De Marokkanen vervolgen het toernooi op 19 juni met een wedstrijd tegen Schotland. Op 24 juni volgt het laatste groepsduel tegen Haïti.

Nieuwer Ouder