De 23-jarige aanvaller, die als jong talent ooit op de bank zat bij Oranje, komt daarmee terug op zijn eerdere keuze voor het Nederlands elftal. Destijds, in dienst van PSV, koos Ihattaren voor Oranje, maar hij maakte zijn debuut nooit.
De carrière van Ihattaren kende de afgelopen jaren veel ups en downs, en lange tijd leek het erop dat zijn loopbaan zou stranden. Sinds het afgelopen seizoen leeft de aanvaller weer op, al degradeerde hij met RKC. De kans is groot dat hij komend seizoen een nieuwe club op het hoogste niveau zal vinden.
Het is nog niet bekend of bondscoach Walid Regragui gebruik zal maken van de aanvaller. Met het oog op de Afrika Cup en het WK heeft de keuzeheer er in ieder geval een extra optie bij.