Bondscoach Steve Clarke van Schotland verwacht vrijdag een zware wedstrijd tegen Marokko op het WK. Volgens de Schot is de huidige Marokkaanse ploeg zelfs sterker dan het team dat in 2022 de halve finales van het wereldkampioenschap bereikte.
Schotland begon het toernooi met een overwinning van 1-0 op Haïti. Marokko maakte eerder indruk met een gelijkspel tegen Brazilië (1-1). Op de vraag of Marokko een minstens zo grote uitdaging vormt als Brazilië antwoordde Clarke bevestigend.
"Wij weten hoe groot de opdracht is. Marokko is een heel sterke ploeg. Ze stonden bij het vorige WK in de halve finales en ik heb het gevoel dat dit team nog beter is. Ze beschikken over kracht, snelheid en veel kwaliteit. We zullen op ons best moeten zijn om mee te kunnen doen", zei Clarke.
De bondscoach verwacht dat Marokko het meeste balbezit zal hebben. "We hebben veel respect voor hen. Wanneer wij de bal hebben, moeten we ervoor zorgen dat we gevaarlijk kunnen zijn."
Clarke gaf aan dat Schotland mogelijk in een andere formatie zal aantreden dan bij de overwinning op Haïti. De Schotten speelden toen in een 4-4-2-systeem. "We hebben in de afgelopen jaren gewerkt aan verschillende systemen en verschillende spelers voor verschillende wedstrijden", aldus de bondscoach.
Volgens Clarke voelt Schotland zich soms comfortabeler in de rol van underdog. "Tegen Haïti waren wij de favoriet en hadden we het lastig, al wonnen we wel. Nu zijn wij de underdog en soms past dat beter bij Schotland."
Een punt tegen Marokko zou normaal gesproken voldoende moeten zijn om Schotland voor het eerst de knock-outfase van het toernooi te laten bereiken. Clarke wil zich echter niet bezighouden met mogelijke scenario's. "Je probeert altijd te winnen. Als dat niet lukt, moet je ervoor zorgen dat je niet verliest. Alle berekeningen zijn voor anderen, niet voor ons."
