De bondscoach van Marokko Mohamed Ouahbi heeft daags voor de wedstrijd tegen Schotland bevestigd dat alle spelers beschikbaar zijn voor het komende duel.
"Vandaag heeft iedereen getraind en alle spelers zijn beschikbaar", zei Ouahbi tijdens de persconferentie. De oefenmeester verwacht bovendien dat zijn ploeg nog verder zal groeien in het toernooi. "Het is niet eenvoudig om negentig minuten tegen Brazilië te spelen wanneer sommige spelers hun competitie al vroeg hebben beëindigd. We zullen sterker worden, daar twijfel ik niet aan."
Over zijn opstelling wilde Ouahbi nog niets prijsgeven. Met een glimlach reageerde hij op vragen over zijn basiself. "Jullie willen altijd weten hoe Marokko gaat spelen. Vraag eerst maar eens naar het elftal van Schotland", lachte hij. "Mijn opstelling zien jullie morgen. Ik ga die hier niet bekendmaken, maar alle spelers zijn klaar om te spelen."
Volgens de bondscoach blijft Marokko trouw aan zijn eigen speelstijl. "Tegen Noorwegen hebben we laten zien dat we het tempo van de wedstrijd wilden controleren. Dat willen we blijven doen."
Ouahbi temperde ook de euforie na het optreden tegen Brazilië. "We hadden zowel aanvallende als verdedigende problemen, maar iedereen zei dat we buitengewoon waren. We moeten realistisch blijven."
De coach verwees daarbij naar de kwaliteit van de Braziliaanse tegenstander. "We stonden tegenover Vinicius, een geweldige speler. We hebben hem ruimte gegeven, maar ik denk niet dat we verdedigende problemen hebben. Tegen Schotland wordt het echter een heel andere wedstrijd. Ik voel dat de verdediging zich goed voelt en vertrouwen heeft."
Volgens Ouahbi verschilt de speelstijl van Schotland duidelijk van die van Brazilië. "Brazilië was technisch, maar ook fysiek sterk. Schotland speelt anders. Ze spelen sneller de bal naar voren en zijn sterk in de strijd om de tweede bal. Wij hebben een plan en hebben daar hard aan gewerkt."
De bondscoach benadrukte daarnaast dat hij graag met verschillende spelersprofielen werkt. "Ik heb altijd gezegd dat het me niet stoort om met vier nummers tien op het veld te spelen als dat nodig is. Onze principes zijn duidelijk."
Tegelijkertijd wees hij erop dat bepaalde automatismen tijd nodig hebben om zich te ontwikkelen. "Het kost tijd om de juiste loopacties te ontwikkelen, zoals bij Bilal El Khannouss, die vanaf de linkerkant nog niet altijd de automatismen heeft om het strafschopgebied in te komen. Ik heb het gevoel dat we op dat vlak vooruitgang hebben geboekt."
Tot slot gaf Ouahbi aan dat zijn ploeg de wedstrijd tegen Brazilië inmiddels achter zich heeft gelaten. "We moesten die wedstrijd afsluiten en verder kijken. Euforie? Het volstaat om naar het klassement te kijken. Schotland staat boven ons. Zij hebben drie punten en wij één. We moeten nog beter doen. We kijken naar het klassement om met beide voeten op de grond te blijven."
